Hae
Kategoriat
28 lokakuun, 2019

Käden ja ranteen toiminta ja tutkiminen

TULE-täydennyskoulutus fysio- ja toimintaterapeuteille

“Aihealueen osalta loistava anatomian kertaus. Koulutuksen anti käytännönläheistä, tutkimisen ja arvioinnin osalta erittäin hyviä “pointteja” : standarditestien lisäksi myös toiminnallinen tutkiminen. Kouluttaja erittäin hyvä.”

“Monipuolinen sisältö, tehokas ajankäyttö ja hyvä rajaus. Harjoiteltiin riittävästi ja ilmapiiri oli sellainen, että uskalsi hyvin kysyä. Hyvä kirjallinen paketti jäi käteen, johon on helppo palata.”

“Sain välineitä omaan työhöni neurologisten asiakkaiden kanssa, joilla sekä neurologista ja ortopedistä oireistoa, esim reuma+ hemikäsi. Pystyn paremmin pohtimaan yläraajan harjoittelumenetelmiä sekä ohjaamaan asiakkaan tarvittaessa toiselle terapeutille. Sain myös välineitä ohjata asiakkaita, joilla yläraajan lievä hemioireisto käden harjoituksissa, esim ”apinakäsi”.”

“Erittäin pätevä kouluttaja joka jakoi tietoa jota en 20 vuoteen ole kyllä mistään muualta saanut. Materiaali oli erittäin hyvin koottu.”


Kategoriat